Наприкінці минулого року економічна активність в Україні зросла, що дозволило скоротити масштаби падіння ВВП, говорять у Мінекономіки.
 

Українська економіка впала в минулому році менше, ніж очікувалося, завдяки зростанню в четвертому кварталі. Про це йдеться в повідомленні Мінекономіки.
 
У відомстві нагадують, що за підсумками 2020 року ВВП скоротився на 4,2%, хоча, за різними прогнозами, скорочення очікувалося від 4,8% до 6,5%.
 
Так, повідомляється, що наприкінці року значно зріс рівень споживчого попиту завдяки підвищенню з 1 вересня мінімальної зарплати до 5 000 грн і зростанню реальної зарплати на 9,6% в четвертому кварталі.
 
Також у МЕРТ кажуть, що зріс попит з боку сектору державного управління за рахунок держпідтримки бізнесу і населення і завдяки програмі Велике будівництво.
 
У всіх секторах економічної діяльності спостерігалося підвищення рівня виробництва, що пояснюється адаптацією більшості компаній до роботи в умовах карантинних обмежень.
 
На уповільнення падіння економіки також мало вплив пожвавлення на міжнародних ринках наприкінці 2020 року.
 
Стримуючими факторами зростання економіки залишалися понесені на початку року збитки підприємств і низька інвестиційна активність у реальному секторі.
 
Напередодні з'явилися дані Держстату, згідно з якими в другому кварталі минулого року падіння ВВП склало більше 11%, а потім сповільнилося до 3,5% в третьому кварталі і 0,7% - у четвертому.

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...