В Україні найближчим часом на 7-8% подорожчає олія. Таку думку висловив виконавчий директор “Економічної дискусійного клубу” Олег Пендзин в коментарі журналісту УНН.

“Однозначно буде рости вартість олії. Плюс 7-8% на олію найближчим часом ми точно побачимо”, — сказав Пендзин.

За його словами, дорожчати будуть найбільш дешеві продукти, тому що вони наразі мають підвищений попитом серед українців.

“З 1 грудня ми отримаємо плюс 500 грн до мінімальної заробітної плати. Роботодавець не з власної кишені буде підвищувати. Тому все це ляже в ціну товару. З одного боку ми будемо мати підвищення попиту, а з іншого збільшення видатків на виробництво. Тому грудень буде місяцем росту цін. Перед святами у нас як правило з’являється ажіотажний попит, особливо на продовольчу групу”, — розповів Пендзин.

В Україні у жовтні 2021 року проти жовтня 2020 року (у річному вимірі) обсяг обороту роздрібної торгівлі зріс на 5,7%, сповільнившись проти показника у 5,9% місяцем раніше.

Споживчі ціни у жовтні цього року в Україні зросли на 10,9% у річному вимірі (проти жовтня минулого року), впавши нижче показника в 11% місяцем раніше.

Поделиться в соц. сетях: