Рефері, основною роботою якого була посада лікаря-нейрохірурга, п'ять місяців утримували окупанти.

Внаслідок обміну військовополоненими вдалося звільнити футбольного арбітра Дмитра Кубряка. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив президент УАФ Андрій Павелко. Він нагадав, що рефері раніше працював на матчах ПФЛ, проте основною професією була посада лікаря-нейрохірурга.

Ще у березні Кубряк був у Дніпрі, де оперував наших поранених воїнів. Однак невдовзі він вирушив до Маріуполя рятувати захисників Азовсталі, де й потрапив у полон, у якому провів п'ять місяців.

"Футбольного арбітра і хороброго лікаря-нейрохірурга Дмитра Кубряка звільнено з полону рашистів! Разом з іншими Героями-захисниками Маріуполя, серед яких є футбольні ультрас різних українських клубів, та їхніми військовими керівниками Денисом Прокопенком (Редіс), Сергієм Волинським (Волина) та Святославом Паламарем (Калина).

З Дмитром, який раніше працював на матчах ПФЛ, ми бачилися наприкінці березня у шпиталі Дніпра, де він оперував наших поранених воїнів. Незабаром він, незважаючи на величезний ризик, поїхав із групою інших медиків до оточеного російською ордою міста Героя Маріуполя, щоб рятувати його Героїв-захисників. Де й потрапив у полон до окупантів. Це були 5 місяців дуже тяжких випробувань для Дмитра, який перебував у сумнозвісній Оленівці, і протягом яких ми вірили, переживали, молилися, підтримували сім'ю Дмитра та шукали можливості для його звільнення.

Нещодавно про можливості звільнення з полону окупантів наших спортсменів у телефонній розмові говорили Президент України Володимир Зеленський та президент УЄФА Александер Чеферін. Александер на той час перебував у Хорватії, де ми в рамках роботи Виконкому УЄФА обговорювали важливість вирішення цього питання. І ось завдяки нашим молитвам, зусиллям військових та керівництву держави Дмитра вдалося звільнити з полону. Для мене було честю та надзвичайно приємною місією повідомити про це особисто дружині нашого Героя - Наталі, а також його сину та матері.

Під час розмови з Дмитром висловив захоплення його героїзмом та витримкою. А ще пообіцяв йому, що він обов'язково отримає призначення на матчі та зможе продовжити в Україні кар'єру арбітра на найвищому рівні. Адже Герой, який урятував багато життів наших воїнів і сам витримав стільки випробувань, є символом непокори! Він неймовірно надихає своїх колег-арбітрів, футболістів, на матчах яких працюватиме, та є прикладом для всієї футбольної родини України! Вірю, що згодом Дмитро працюватиме і на міжнародних матчах.

Вітаю Дмитра та всю його родину зі звільненням та поверненням додому! Дякуємо першому Голові Держави Володимиру Зеленському, керівнику Офісу Президента України Андрію Єрмаку та всім, хто допомагав звільнити наших Героїв! Слава героям! Слава ЗСУ! Слава Україні!", - написав Павелко.

 

Поделиться в соц. сетях: