Минулої доби на Донбасі зафіксували 60 обстрілів сепаратистів проти 2-5 в середньому за добу в лютому.

Міністр оборони Олексій Резніков вважає аномалією ситуацію із різким збільшенням обстрілів на Донбасі. Причиною цих подій він називав провокації з боку Росії через засідання Ради безпеки ООН. Таку заяву він зробив під час години запитань до уряду у Верховній Раді у п'ятницю, 18 лютого.

"Це традиційна тактика російської сторони. Завжди перед засіданням ТКГ, зустрічами нормандського формату перед будь-якими важливими міжнародними подіями, що стосуються російсько-української війни, влаштовуються якісь інциденти, щоб сформувати фон, який російська сторона вважає вигідним", - резюмував міністр.

"Учора було зафіксовано аномальні події, які помітно відрізняються від того, що було з початку року, і наше завдання приборкати цю аномалію, щоб вона не стала прологом для ескалації", - сказав міністр.

Він розповів, що за 16 днів лютого було зафіксовано 107 обстрілів позицій військових та 4 обстріли населених пунктів.

"Зазвичай фіксувалося від 2 до 5 порушень на добу, були періоди по кілька днів, коли не фіксувалося жодного обстрілу. Тоді як минулої доби, 17 лютого, ворог здійснив 60 обстрілів, з яких 43 із забороненої зброї", - наголосив Резніков.

Міністр звернувся до жителів окупованих Донецька та Луганська, запевнивши, що Україна не має наміру повертати Донбас та Крим силою, а політико-дипломатичним шляхом.

"Звертаюся до мешканців Луганська, Донецька, Алчевська, Горлівки, Ясинуватої та інших місць: люди, не бійтеся. Не Україна ваш ворог. А ті, хто нібито хоче вас захистити від України. Не вірте чуткам про якийсь наступ", - сказав Резніков.

При цьому міністр запевнив, що армія готова до розвитку подій щодо оборони.

"Вкотре наголошую. Зараз можуть озвучуватися різні дати якихось подій та різні сценарії. Всі ці сценарії українська армія прорахувала і готова до них. Ми в жодному разі не применшуємо загрозу. Але ймовірність масштабної ескалації досі оцінюємо як невисоку", - сказав голова Міноборони.

Поделиться в соц. сетях: