Посол Італії запропонував внести зміни до тексту, додавши пункт про мирні переговори та негайне припинення вогню. Ця пропозиція була підтримана Угорщиною та Кіпром.

Італія закликала ЄС виступити за припинення вогню в Україні. Кіпр та Угорщина підтримали її. Ці країни наполягають на проведенні мирних переговорів України з Росією. Про це повідомляє Reuters.

У проекті заключної заяви до саміту, запланованого на 30-31 травня, йдеться, що Європейський союз "непохитний у своєму зобов'язанні допомогти Україні здійснити її невід'ємне право на самооборону проти російської агресії", про мирні переговори на цьому етапі не згадується.

Посол Італії запропонував внести зміни до тексту, додавши пункт про мирні переговори та негайне припинення вогню. Ця пропозиція була підтримана Угорщиною та Кіпром, найбільш критично налаштованими щодо нового запланованого пакету санкцій ЄС проти Росії.

Повідомляється, що Угорщина виступає проти запланованого нафтового ембарго, а Кіпр - проти запропонованої заборони на продаж нерухомості російським громадянам.

Але глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, виступаючи на форумі в Давосі, не згадала про мирні переговори.

"Україна має виграти цю війну, а агресія президента Росії Володимира Путіна має стати стратегічним провалом", - сказала Урсула фон дер Ляєн.

Поделиться в соц. сетях: