У Євросоюзі вважають, що на цьому етапі важливо зосередитись на припиненні вогню, а пізніше обговорювати питання гарантій.

 
Країни-члени Євросоюзу можуть обговорити гарантії безпеки для України, проте зараз пріоритетним є питання припинення вогню. Про це у четвер, 31 березня, заявив Петер Стано, офіційний представник голови дипломатії ЄС Жозепа Борреля.
 
"Якщо буде таке прохання, звернене до Європейського Союзу, то держави-члени обговорять це прохання", - відповів прес-секретар на запитання про те, чи може і чи бажає Євросоюз бути стороною гарантій безпеки, яких вимагає Україна під час переговорів у Стамбулі.
 
"Ми постійно обговорюємо з Україною, які дії краще вжити, щоб досягти миру та стабільності", - зазначив Стано.
 
За його словами, дискусії щодо гарантій безпеки для Києва могли б відбутися в рамках Ради ЄС із закордонних справ або Європейської ради.
 
"Але зараз пріоритет і перший етап полягають у тому, щоб домогтися припинення воєнних дій", - сказав представник Бореля, додавши, що потім можна буде розглядати, яке рішення найкраще для України.
 
Стано також відповів на запитання про те, чи може ЄС надавати гарантії безпеки Україні, якщо вона не є членом союзу. Він закликав не змішувати ці два аспекти. Прес-секретар зазначив, що вступ до Євросоюзу - це значно ширша тематика, крім гарантій безпеки, особливо у тому вигляді, як їх бачить Україна на переговорах з Росією, щоб покласти край війні.

Поделиться в соц. сетях: