У разі, якщо жителі ОРДЛО прибули в Україну через Росію з причин гуманітарного характеру, їх не будуть штрафувати.

Громадян, які проживають на тимчасово непідконтрольних територіях України, не штрафуватимуть за в'їзд в Україну через Росію. 24 липня набуває чинності офіційно опублікований закон України №1583. Про це йдеться на сайті МВС.

Законом передбачено, що до жителів ОРДЛО на період дії карантину або на час блокування діяльності контрольних пунктів в'їзду-виїзду не будуть застосовуватися адміністративні стягнення і заходи впливу за адміністративні правопорушення, якщо такі порушення настали з причин гуманітарного характеру, визначених Кабінетом Міністрів України.

Причинами гуманітарного характеру є: важка хвороба, смерть близьких родичів; забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення або проходження лікування за наявності важких і / або хронічних хвороб; виїзд з тимчасово окупованих територій особи, яка має документи, що підтверджують право на постійне або тимчасове проживання в іншій державі, крім Російської Федерації; оформлення дитині документів, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України; відвідування навчального закладу для навчання, проходження професійно-практичної підготовки, державної підсумкової атестації; возз'єднання сім'ї; повернення особи до місця проживання; з метою прийняття спадщини.

Закон дозволяє перетинати український кордон у тимчасово закритих пунктах пропуску і не звільняє від відповідальності всіх осіб, які порушили порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї.

Поделиться в соц. сетях: