В умовах закриття КПВВ сепаратистами українці позбавлені можливості законно виїхати з тимчасово непідконтрольних територій, пояснили автори законопроекту.
 

Штрафи за виїзд з ОРДЛО через Росію скасували. Відповідний законопроект схвалила Верховна Рада на засіданні у вівторок, 29 червня.
 
Зараз таке порушення карається штрафом від 1,7 тисячі гривень до 5,1 тисячі гривень. Аналогічні дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року штрафували за виїзд з ОРДЛО через РФ, тягнуть за собою штраф від 5,1 тисячі до 8,5 тисяч гривень.
 
В умовах закриття або обмеженого функціонування КПВВ через дії окупаційної влади українці позбавлені можливості законно виїхати з тимчасово окупованих територій України, зазначили в пояснювальній записці до проекту закону.
 
"Це призвело до істотного збільшення випадків виявлення в пунктах пропуску на українсько-російській ділянці кордону осіб, які на порушення вищевказаного порядку виїжджають з тимчасово окупованих територій України на територію Російської Федерації", - додали автори.
 
Жителі непідконтрольних територій потребують відвідування підконтрольної Україні території з різних причин, у першу чергу пов'язаних з отриманням медичної допомоги, пенсійних виплат, документів або навчанням. При цьому штрафи скасували на період дії карантину або на час блокування діяльності КПВВ.
 
Нагадаємо, що жителі Донбасу недоотримали 900 млрд пенсій. До початку війни у 2014 році на Донбасі було близько 1,28 млн пенсіонерів, яким Україна за 7 років виплатила б 900 млрд грн пенсій.
 
Також в МЗС розповіли про російську паспортизацію на Донбасі, яка є випробуваним засобом поширення шовіністичної ідеології "русского мира".
 

Поделиться в соц. сетях: