Міжнародні угоди забороняють їхнє застосування, якщо цивільне населення потрапляє під вплив таких боєприпасів.

Російські окупанти під час бомбардування Попасної на Луганщині використовували фосфорні боєприпаси. Їхнє застосування заборонене міжнародними угодами. Про це у суботу, 12 березня, повідомив на своїй Facebook сторінці перший заступник керівника патрульної поліції Києва Олексій Білошицький.

"Попасна. Використання фосфорних боєприпасів. Нищівна, руйнівна, потворна сила", - написав Білошицький.

За його словами, свого часу фашисти називали такі боєприпаси Brennende Zwiebel (Гарячий купол). Він зазначив, що сьогодні російські загарбники "застосовують цю зброю в українських містах, завдаючи жителям неймовірних страждань".

 

 

Фосфорні боєприпаси відносяться до типу запальних. Вони начиняються білим фосфором чи запальними речовинами з його основи.

При попаданні в організм через рот фосфор викликає опіки ротової порожнини та шлунково-кишкового тракту з відчуттям печіння в роті, блювотою, діареєю та сильними болями у животі.

Білий фосфор самозаймається на повітрі та прилипає до будь-яких поверхонь. Він продовжуватиме горіти навіть усередині рани. Для того, щоб убити людину, достатньо лише грама такої речовини.

Міжнародні угоди забороняють їхнє застосування, якщо цивільне населення потрапляє під вплив таких боєприпасів.

Поделиться в соц. сетях: