Завідувач кафедри інфекційних хвороб, доктор медичних наук НМАПО ім. П.Л. Шупика Олександр Дуда пояснив, що коронавірус мутує кожні два тижні та стає агресивнішим.

Саме тому він вважає, що навіть вакциновані люди повинні пам’ятати, що потрібно дотримуватися заходів захисту, бо вони можуть бути носіями коронавірусу, передає УНН.

“В Італії всі лікарі вакциновані й вони всі в масках. Їм кажуть наступне: ви можете бути без клінічних проявів, але вірусоносіями. Нормальне життя вірусу — це мутація, бо його головна задача — вижити. Якщо він буде однаковий весь час, то всі природні впливи призведуть до загибелі. Мутація — це зміна порядку генів, які вибудовуються. Ці мутації повинні бути кожні два тижні. Це нормальна закономірна робота віруса. Мутації поділяються на більш помірні, спокійні і більш агресивні”, — пояснив він.

Вакцинована людина може захворіти, але не відчути клінічних проявів, при цьому продовжувати інфікувати оточення, — підкреслив Олександр Дуда.

“Людина може бути вірусоносієм. Тут дуже делікатне питання. Багато лікарів кажуть про те, що немає вірусоносіїв, але є субклінічна форма. Тобто людина може „носити“ вірус, але не мати клінічного прояву захворювання. В плані розповсюдження вони будуть найбільш небезпечними, тому що ті, що захворіли — ізольовані й лікуються, а ті, хто не знає про це, можуть далі жити звичайним життям”, — резюмував вчений.

З цієї причини засобами індивідуального захисту треба користуватися постійно — наголошують лікарі. Ба більше, однієї маски — недостатньо. На думку лікарів, засоби індивідуального захисту від Covid-19 повинні застосовуватися комплексно.

Однак при перших симптомах хвороби, лікування треба розпочинати якнайшвидше. Свою ефективність у боротьбі з вірусом показали препарати, які використовуються за допомогою небулайзера. Бо саме через нього медичний виріб потрапляє в верхні дихальні шляхи, які є “вхідними воротами” для інфекції. Ізраїльські та українські вчені винайшли новітній препарат, який треба використовувати саме таким чином. Цей медичний виріб створили українські фахівці. До складу входить хлорнувата кислота з гіпохлорит іона, натрію хлорид і вода.

За словами дослідників, препарат досить просто працює: він знешкоджує будь-які патогени в місцях їх найбільшого скупчення на слизових оболонках у дихальних шляхах та не допускає реплікації вірусу, не дозволяючи хворобі перейти у більш важку стадію.

Поделиться в соц. сетях: