Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що Угорщина свідомо обрала лінію на конфронтацію.

Угорщина, критикуючи український закон про мову, навмисно загострює відносини між двома країнами. Про це заявив глава МЗС України Павло Клімкін, повідомляє Європейська правда.

"Я вважаю, що наші угорські партнери свідомо обрали лінію на конфронтацію. Я буду говорити про це з Петером Сіярто (глава МЗС Угорщини, - ред.) у Брюсселі через два тижні на міністерському засіданні зі "Східного партнерства". Цей закон важливий, але його потрібно розуміти в сенсі підтримки української мови, але ні в якому разі не в сенсі обмеження чиїхось прав", - сказав Клімкін.

Він зазначив, що всі подальші кроки щодо виконання закону будуть визначатися урядом. "І саме зараз повинна початися публічна і дуже відкрита робота про те, як повинен бути реалізований закон", - сказав міністр.

Клімкін також зазначив, що в Україні в подальшому необхідно прийняти окремий закон про мови національних меншин.

"Ми повинні допомагати нашим громадянам. Ми не хочемо, щоб угорці або румуни стали менше угорцями або румунами. Вони належать до нашої політичної нації, вони повинні мати право отримати освіту своїми мовами, але при цьому вони повинні мати можливість отримати реальний шанс вивчити українську мову", - додав міністр.

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...