Церква пробачила новообраному президентові і не ображається за те, що він жартома назвав томос "термосом", говорить патріарх.

Новообраний президент Володимир Зеленський вибачився за порівняння томосу про автокефалію Православної церкви України з "термосом". Про це повідомив в інтерв'ю Радіо Свобода патріарх Філарет (Денисенко).

Зеленський назвав томос "термосом" в одному зі своїх виступів студії Квартал 95.

"Зеленський вже вибачився за це, але це образливо для церкви. Томос, який має для нас велике значення, називати "термосом". Але ми прощаємо новообраному президентові ці слова і не ображаємося", - сказав Філарет.

Патріарх також прокоментував слова Зеленського на дебатах 19 квітня про те, що президент Петро Порошенко приписав отримання томосу про автокефалію собі в заслугу, тоді як насправді цього б не було без Філарета.

"Треба реально подивитися. Якби не було Київського патріархату, який я створив разом із народом православним, з архієреями, з духовенством, то могло би йтися про томос, якби церкви не було? Ясно, що ні. І тому заслуга в тому, що ми отримали томос, передумсім тих, хто побудував церкву. Але не треба применшувати і значення президента. Тому що церква була, і президенти попередні зверталися до Вселенського патріарха, але томосу не було. Відтак, звичайно, є заслуга і президента Порошенка . Але основна заслуга - те, що Київський патріархат є. Це основа. Без цієї основи ніякого томосу не було б. І тому Володимир Зеленський правий, що основна заслуга - це те, що був Київський патріархат, який я очолював як патріарх", - зазначив Філарет.

 

При цьому він указав, що ставлення Зеленського не вплине на розвиток ПЦУ.

 

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...