Філарет вважає, що настане час, коли всі православні церкви, в тому числі і російська, визнають Православну церкву України.

Православна церква України незадоволена статусом митрополії і сподівається, що колись світове православ'я визнає українську церкву патріархатом, заявив почесний патріарх ПЦУ Філарет в інтерв'ю Радіо Свобода.

"ПЦУ офіційно визнана Вселенським патріархом. Але в Україні існує Київський патріархат. Тому ми незадоволені статусом митрополії. Ми більш як 25 років існуємо як патріархат. І народ обирав патріархів", - сказав він.

"І тому для України ми патріархат. А для зовнішнього світу, тобто для православного світу, ми Київська митрополія. Але віримо, що настане час, коли все православ'я визнає українську церква не митрополією, а патріархатом", - зазначив Філарет.

За його словами, це може статися, коли все українське православ'я буде об'єднано в одну церкву.

Разом з тим, Філарет вважає, що настане час, коли всі православні церкви, в тому числі і російська, визнають Православну церкву України.

"Чому визнають? А тому, що вона велика, майже рівна буде Московському патріархату, і не визнавати таку церкву - неможливо", - наголосив він.

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...