Результати оголосять, коли завершиться відведений законом термін для оскарження протоколів окружкомів, - 30 квітня.

Центральна виборча комісія оголосить результати другого туру президентських виборів 30 квітня. Про це в п'ятницю, 26 квітня, повідомила секретар ЦВК Наталія Бернацька, пишуть Українські Новини.

Сьогодні ЦВК оголосила результати голосування в закордонному виборчому окрузі та закрила безперервне засідання, що тривало з 22 квітня.

Наступним етапом має стати складання протоколу про результати виборів президента.

За словами Бернацької, підписання протоколу й офіційне оголошення результатів виборів заплановано на 30 квітня.

На уточнювальне запитання агентства, з чим пов'язано чотириденне зволікання, секретар ЦВК пояснила, що необхідно вивчити протоколи окружних комісій, які надійшли в останні дні, а також дочекатися закінчення законного терміну для їхнього оскарження.

"Тільки сьогодні прийняті останні протоколи з мокрими печатками. Зараз ми їх будемо обробляти. Крім того, згідно із законом на оскарження є 5 днів після підписання протоколу окружною комісією. Нам необхідно дочекатися, чи немає ніяких позовів. Сьогодні голова комісії направила до судів запити, щоб надати нам цю інформацію. Саме закінчиться 5-денний період на оскарження останніх протоколів. Ми попросили надати нам інформацію на 10:00 30 квітня і орієнтовно о 12:00 30 квітня ми оголосимо результати", - пояснила вона.

Згідно із законом ЦВК зобов'язана оголосити результати виборів не пізніше 1 травня.

Якщо вони будуть оголошені 30 квітня, то інавгурація обраного президента повинна буде відбутися не пізніше 30 травня.

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...