Прізвища 24-х захоплених росіянами українських моряків відомі багатьом.

Серед них- і двоє наших земляків -  Олег Мельничук та Владислав Костишин. Але на буксирі "Яни Капу" крім захоплених людей ще була собака Джессі. 25 листопада 2018, під час "дави його б ***" вона перебувала саме на тому буксирі,- написала на своїй сторінці у Facebook журналістка Олександра Єфименко.

На момент захоплення кораблів і арешту моряків Джессі була тримісячним цуценям. Її знайшли через деякий час співробітники прикордонної служби та залишили у себе. У Керчі вона провела 8 місяців, а сьогодні приїхала в Херсонську область, в сім'ю Сергія Чуліби. 

До речі, першим про чотирилапу написав журналіст, який був присутній на засіданнях щодо обрання запобіжного заходу. Саме там він і почув, як військовополонені постійно говорять про якусь собачку. Власне, якби не команда адвокатів і решта небайдужих, собака залишилася б у Керчі. Хороша історія, яка навіть не про саму Джессі (хоча і про неї теж), а про те, що є люди, які все одно будуть боротися за тебе, навіть якщо ти на чотирьох лапах і з пухнастим хвостом.

Наразі собака почувається прекрасно. Їй були зроблені всі необхідні процедури і щеплення, оформили необхідні документи.

"І все-таки, як здорово, що моряки на "Яни Капу" завели не коня", - жартує журналістка. При цьому додає : "Одним словом,початок покладено. Якщо ви розумієте, про що я"...

Що ж до самих моряків, то вже практично досягнуто домовленостей про їх повернення Україні. ​Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Вже практично досягнуто домовленостей, щоб повернути моряків. Є рішення Міжнародного трибуналу з морського права. Зараз оформлюються останні документи, думаю, що скоро будемо зустрічати моряків на батьківщині», — сказала вона.

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...