08:09 19 декабря среда
12 марта 13:11 просмотры: 261комментарии: 0
Україна практично не вирощує картоплю у промислових масштабах

Україна практично не вирощує картоплю у промислових масштабах

12 марта 13:11 | просмотры: 261 | комментарии: 0

З понад 1 млн га площ під картоплею, на професійні господарства припадає лише 5-7% площ, водночас практично весь сегмент картоплі — 94% виробляється населенням.

Таку думку під час Голландско-українського форуму з професійного картоплярства озвучила Оксана Антонова, аналітика маркетингового агентства «Клеффманн Груп Юкрейн», повідомляє ukragroconsult.com.

«Торік промисловим вирощуванням картоплі займалися господарства на площі близько 63 тис. га, тобто частка промислового виробництва займає менше 5 % від загального обсягу вирощування картоплі, що є найнижчим показником. В Україні близько 1,5 тис. господарств займаються вирощуванням картоплі, але професійним — не більше третини, тобто близько 400 підприємств», — зазначила експерт.

Якісний сорт картоплі — половина успіху у вирощуванні. На що звернути увагу під час вибору посадкового матеріалу?

В останній виробничий сезон витрати на гектар господарств дещо зросли, зокрема, на фунгіцидну обробку. У продажах насіння картоплі лідирують голландські й німецькі компанії, при цьому частка локального насіння залишається на низькому рівні.

Нагадаємо, за даними Держстату, у минулому році було зібрано 22,21 млн тонн картоплі, у тому числі сільськогосподарськими підприємствами — 429,92 тис. тонн, господарствами населення — 21,78 млн тонн.

Читайте также:

Источник:
Автор: Dasha Kolodnaya
Заметили ошибку? Пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Чтоб оставить комментарий необходимо авторизоваться
Яндекс.Метрика